Make your own free website on Tripod.com

Argo Invitational - Frosh/Soph

Barrington 36, Willowbrook 62, Fenwick 85, Andrew 106, St. Ignatius 162, Shepard 221, Glenbard East 239, Thornwood 273, Leyden 274, Notre Dame - Niles 282,  Romeoville 326,  Thornton Frac. South 341,  Joliet Catholic 376,  Plainfield 385, Stagg 388,  Argo 391, Oak Lawn 432,  Lemont 448, Bremen 451,  Riverside-Brookfield 557,  Thornton Township 571, Crete-Monee 634, Jones Magnet 635, Ridgewood 665

at Bull Frog Lake  September 15, 2001 2.62 Miles 


Place Name School Time
1 Matt Witthrow (So) Andrew 13:59.0
2 Brian Robertson (So) Barrington 14:55.0
3 Scott Achramoicz (So) Barrington 15:00.0
4 Daniel Klatt (Fr) Willowbrook 15:00.0
5 Arthur Klatt (So) Willowbrook 15:01.0
6 Tom Root (So) Barrington 15:03.0
7 Stephen Jackson (So) Willowbrook 15:05.0
8 Rolando Garcia (So) St. Ignatius 15:06.0
9 Eric Kerchberger (So) Barrington 15:11.0
10 Stephen Reynolds (So) Fenwick 15:11.0
11 Joe Tucker (So) Andrew 15:12.0
12 Ryan Kieffer (So) Fenwick 15:15.0
13 Kevin Leiting (So) Romeoville 15:19.0
14 Jake Bruene (Fr) Thornton Frac. South 15:21.0
15 Vincent Bruno (So) Willowbrook 15:26.0
16 Kyle Ferry (So) Barrington 15:26.0
17 Mike Griffeth (So) Glenbard East 15:28.0
18 Nick Rotunno (So) Fenwick 15:33.0
19 Matt Henning (So) Glenbard East 15:37.0
20 Casey Renz (So) Andrew 15:50.0
21 Tom Miller (So) St. Ignatius 15:54.0
22 Drew Hartley (So) Fenwick 15:56.0
23 Jim Cotiguala (So) Fenwick 15:58.0
24 Andrew Stahldavid (So) Whitney Young 16:04.0
25 Sherwin Clark (So) Thornwood 16:05.0
26 Juan Dorado (So) Leyden 16:06.0
27 Matt Timmons (So) Fenwick 16:08.0
28 Brandon Tucker (Fr) Thornwood 16:09.0
29 Kurtis Homan (So) Shepard 16:12.0
30 Brendan Christian (Fr) St. Ignatius 16:12.0
31 Eric Vasquez (So) Fenwick 16:14.0
32 Brett Ellsworth (Fr) Willowbrook 16:18.0
33 Isreal Velasco (So) Leyden 16:18.0
34 Dan Svendsen (So) Thornton Frac. South 16:20.0
35 Ed Stoginski (Fr) Andrew 16:21.0
36 Michael Damaj (Fr) Reavis 16:22.0
37 Randall Hill (So) Glenbard East 16:23.0
38 Michael Smith (So) Shepard 16:28.0
39 Dave Byrnes (So) Stagg 16:29.0
40 Marty Howard (Fr) Notre Dame - Niles 16:31.0
41 Evan Bredeson (Fr) Joliet Catholic 16:32.0
42 Nick Clesceri (So) Andrew 16:34.0
43 Tony Rhea (So) Shepard 16:35.0
44 Blair Mislich (So) Bremen 16:35.0
45 Dan Cuadria (Fr) St. Ignatius 16:39.0
46 Richard Sims (So) Shepard 16:40.0
47 Jon Hammond (So) Plainfield 16:40.0
48 Mike Jablonowski (So) Notre Dame - Niles 16:42.0
49 Paul Teresi (So) Andrew 16:46.0
50 Chris Hicks (So) Whitney Young 16:49.0
51 Matt Sodaro (So) Stagg 16:50.0
52 Adrian Aguilar (Fr) Romeoville 16:52.0
53 Mintcho Mintchev (So) Riverside-Brookfield 16:53.0
54 Eric Foch (So) Notre Dame - Niles 16:56.0
55 Bob Klosak (So) Lemont 16:58.0
56 Peter LeMieux (So) Willowbrook 16:59.0
57 Justin Nelsen (So) Andrew 17:03.0
58 Mike Gorman (So) Brother Rice 17:04.0
59 Timothy Broderick (So) Barrington 17:06.0
60 Josh Guziec (Fr) Lemont 17:06.0
61 John Dehm (So) Joliet Catholic 17:07.0
62 Kyle Spitzer (So) Oak Lawn 17:07.0
63 Chris Sayre (Fr) Thornton Frac. South 17:08.0
64 Rudy Coronel (So) Leyden 17:10.0
65 Vince Arrigo (So) St. Ignatius 17:14.0
66 Martin Walsh (Fr) Mount Carmel 17:16.0
67 Marlik Ecizalde (So) St. Laurence 17:16.0
68 Tom Dominguez (So) Argo 17:18.0
69 David Brooks (Fr) Thornwood 17:22.0
70 Joshua Lopez (Fr) Oak Lawn 17:24.0
71 Anthony Martinson (So) Willowbrook 17:25.0
72 Woen Dean (Fr) Plainfield 17:26.0
73 Jeff LaRocque (So) Argo 17:30.0
74 Aaron Smith (So) Thornwood 17:30.0
75 Andy Jensen (So) Plainfield 17:31.0
76 Matt Rich (So) Notre Dame - Niles 17:40.0
77 Garrett Ortega (So) Romeoville 17:41.0
78 Jim Craven (So) Shepard 17:42.0
79 Chris Zydzik (So) Argo 17:45.0
80 Rob Beuse (Fr) Leyden 17:47.0
81 Lucas Neff (So) Whitney Young 17:47.0
82 Andrew Keene (So) Shepard 17:48.0
83 John Hawthorne (So) Shepard 17:49.0
84 Joe Gorzkowski (So) Notre Dame - Niles 17:51.0
85 Matt Jesse (So) Bremen 17:53.0
86 Matt Kozlowski (So) Joliet Catholic 17:54.0
87 Vytauto Tirevicius (Fr) Argo 17:56.0
88 Thomas Zero (So) Oak Lawn 17:56.0
89 Brian McFadden (Fr) Glenbard East 17:57.0
90 Joe Balogh (Fr) Leyden 17:58.0
91 Tim Malak (Fr) Stagg 17:59.0
92 Jeff DeGroate (Fr) Thornton Frac. South 17:59.0
93 Nick Kokonas (So) Glenbard East 18:00.0
94 Ryan Hoving (Fr) Lemont 18:02.0
95 Brian Slavin (So) St. Ignatius 18:02.0
96 Rhett Wheeler (Fr) Oak Lawn 18:03.0
97 Kyle Eason (Fr) Joliet Catholic 18:04.0
98 Jeremey Boswell (Fr) Thornwood 18:07.0
99 Bill Melaniphy (So) Brother Rice 18:07.0
100 Dan Bohlke (So) Notre Dame - Niles 18:08.0
101 Tom Gulo (Fr) Leyden 18:10.0
102 Kent McGee (Fr) Thornton Township 18:11.0
103 Tom Kelly (So) Brother Rice 18:11.0
104 Sean Rudd (So) Brother Rice 18:11.0
105 Eric Bianchini (So) Notre Dame - Niles 18:12.0
106 Doug Smith (Fr) Romeoville 18:15.0
107 Jerry O'Riley (So) Romeoville 18:22.0
108 Paul Purdy (So) Bremen 18:25.0
109 Oscar Bravo (Fr) Thornton Township 18:26.0
110 Kyle Kurecki (Fr) Bremen 18:34.0
111 Mike Madej (So) Lemont 18:37.0
112 Jon White (Fr) Plainfield 18:38.0
113 Marcus Disandro (Fr) Plainfield 18:38.0
114 Dan Dragel (So) Stagg 18:45.0
115 Nathanie Pearly (So) Plainfield 18:46.0
116 Kevin Halmon (So) Riverside-Brookfield 18:48.0
117 Glen Chesniak (So) St. Laurence 18:53.0
118 Brandon Honey (Fr) Bradley-Bourbonnias 18:53.0
119 Brian Rogers (So) Mount Carmel 18:54.0
120 Nick Mukite (So) Leyden 18:56.0
121 Jason Jones (Fr) St. Ignatius 18:57.0
122 Dan Bohaczyk (So) Argo 18:59.0
123 Eric Kinslow (Fr) Ridgewood 19:06.0
124 John Haas (So) Joliet Catholic 19:07.0
125 Damone Rias (Fr) Jones Magnet 19:09.0
126 Nate Blanchette (Fr) Bradley-Bourbonnias 19:12.0
127 Eric Miller (So) Thornton Township 19:14.0
128 Daniel Bachert Crete-Monee 19:16.0
129 Rob Fojtik (So) Stagg 19:18.0
130 Steve Toussaint (So) Stagg 19:25.0
131 Ryan Sather (Fr) Joliet Catholic 19:26.0
132 Nick Resendiz (Fr) Plainfield 19:27.0
133 Ryan Gates Crete-Monee 19:34.0
134 Chris Obrochta (Fr) Jones Magnet 19:36.0
135 Mike Degonia (So) Stagg 19:41.0
136 Adam Lanasa Crete-Monee 19:42.0
137 Justin Cruz (Fr) Ridgewood 19:47.0
138 Austin Unknown (Fr) Bradley-Bourbonnias 19:49.0
139 Steven Okon (Fr) Jones Magnet 19:50.0
140 Rob Johnson (So) Glenbard East 19:52.0
141 Bobby Kester Crete-Monee 19:55.0
142 Mike Farnham (Fr) Riverside-Brookfield 20:04.0
143 Alfonzo Surrett (So) Thornwood 20:06.0
144 Harlin Siohu (Jr) Romeoville 20:08.0
145 D'Andre Smith (So) Thornton Township 20:14.0
146 Alex Crozier (Fr) Argo 20:15.0
147 Zoran Zerenska (Fr) Riverside-Brookfield 20:18.0
148 Eric Burton (Fr) Bremen 20:31.0
149 Rob Calder (Fr) Bremen 20:33.0
150 Roy Leinweber (So) Thornton Township 20:33.0
151 Ryan Stanis (So) Argo 20:34.0
152 Scott Rocheleau (So) Joliet Catholic 20:35.0
153 Matthew Chavez (Fr) Jones Magnet 20:41.0
154 Jason Cruz (Fr) Ridgewood 20:42.0
155 Andrew Coafe (So) Oak Lawn 20:42.0
156 Eddie Martinez (Fr) Jones Magnet 20:48.0
157 Tom Vlach (Fr) Riverside-Brookfield 21:05.0
158 Paul Howell (Fr) Mount Carmel 21:09.0
159 Freddy Martinez (Fr) Jones Magnet 21:18.0
160 Marlin Slys (So) Ridgewood 21:18.0
161 Nick Ely (Fr) Riverside-Brookfield 21:32.0
162 Rick Calder (So) Bremen 21:35.0
163 Dimetri Rias (Fr) Jones Magnet 21:37.0
164 Adam Boivin (Fr) Bradley-Bourbonnias 21:41.0
165 Jon Nelson (So) Riverside-Brookfield 21:58.0
166 Jerry Miller (Fr) Reavis 22:02.0
167 Josh Brankin (Fr) Richards 22:10.0
168 John Talaga (So) Ridgewood 22:12.0
169 Eric Walch (Fr) Thornton Frac. South 22:13.0
170 Tadas Sileika (Fr) Oak Lawn 22:31.0
171 Matt Robb (So) Lemont 22:43.0
172 Tyrone Scott Crete-Monee 23:28.0


Complete Results

Andrew Cross Country Home Page