Make your own free website on Tripod.com

Argo Invitational - Varsity

Barrington 62,  Fenwick 87, St. Laurence 191, Plainfield 195, Joliet Catholic 230, St. Ignatius 242 , Kennedy 247, Bremen 249, Argo 254, Glenbard East 286,  Lemont 302, Stagg 330, Oak Lawn 333 , Notre Dame - Niles 381,  Thornton Frac. South 393,  Thornwood 398, Crete-Monee 450,  Mount Carmel 470, Leyden 481, Brother Rice 500, Andrew 572,  Shepard 575, Whitney Young 576, Riverside-Brookfield 577,  Bradley-Bourbonnias 577, Romeoville 646, Jones Magnet 717

at Bull Frog Lake  September 15, 2001 3.0 Miles 


Place Name School Time
1 Andrew Adelmann (Sr) Lemont 15:42.0
2 Scott Reynolds (Jr) Fenwick 15:46.6
3 Michael Dorazil(Jr) Barrington 15:51.5
4 John Wilkens (Sr) Fenwick 15:54.4
5 Christian Reid (Jr) Thornton Frac. South 15:59.4
6 Victor DelRosso (Sr) Barrington 16:00.4
7 Emiliano Perez (Sr) Kennedy 16:01.3
8 Eric Koslowski (Jr) Argo 16:11.2
9 Art Glaz (So) Stagg 16:17.3
10 Pat Hitchins (Sr) St. Ignatius 16:19.8
11 Joe Mahalick (So) Joliet Catholic 16:20.7
12 Nick Smith (Jr) Barrington 16:22.6
13 Eric Comiskey (Jr) Thornwood 16:23.9
14 Manuel Diaz (Sr) Plainfield 16:27.4
15 Buddy Avila (Jr) Glenbard East 16:30.3
16 Paul Zavala (Jr) Argo 16:33.9
17 Bob Dron (Sr) St. Laurence 16:37.0
18 Steve Porath (Jr) Plainfield 16:40.3
19 Jim LaRocco (Sr) Bremen 16:42.4
20 Erik Achramoicz (Sr) Barrington 16:45.3
21 Mark Shaheer (Sr) Thornton Township 16:49.2
22 John Solymossy (Jr) Barrington 16:51.1
23 Jim Smith (Jr) St. Laurence 16:51.5
24 Tom Cascino (Jr) Fenwick 16:51.9
25 Jeffrey Larson (Jr) Barrington 16:52.2
26 Steve Pitts (Jr) St. Laurence 16:55.2
27 Mark Donovan (Sr) Fenwick 16:56.4
28 Patrick Selinger(Jr) Barrington 16:57.0
29 Jeremy Prendergast (So) Oak Lawn 16:58.2
30 Scott Frazier (Sr) Lemont 16:59.2
31 Bob Collins (So) Notre Dame - Niles 17:00.0
32 Sam Chwlak (So) Kennedy 17:03.2
33 Nick Timmons (Sr) Fenwick 17:05.3
34 Charlie Creed (Sr) Fenwick 17:07.6
35 Ryan Gergen (Jr) Glenbard East 17:09.5
36 Stefan Lindgren (Jr) Bremen 17:11.3
37 Joseph Reblin (Sr) Mount Carmel 17:11.8
38 Tom Kelly (Sr) Fenwick 17:14.2
39 Brad Holehan (So) Joliet Catholic 17:16.4
40 Evan Sather (So) Joliet Catholic 17:19.7
41 Nicholas Spatafore (Jr) Oak Lawn 17:20.6
42 David Sexton (Fr) Oak Lawn 17:21.0
43 Eric Hotchkiss (Sr) Whitney Young 17:21.5
44 Ben Loewe Crete-Monee 17:24.4
45 Brian Done (Sr) Plainfield 17:28.7
46 James Schulte (Jr) St. Ignatius 17:29.2
47 Dave Doyle (Jr) St. Ignatius 17:29.5
48 Ryan Stolzenbach Crete-Monee 17:30.3
49 Matt Nielsen (Jr) Bremen 17:30.6
50 Abraham Mirales (Jr) Kennedy 17:32.7
51 Nick Rabatic (So) Lemont 17:33.2
52 Osha Fuangkasae (Jr) Stagg 17:33.9
53 Nester Lara (Jr) Kennedy 17:35.0
54 Leu Vitullo (Sr) St. Ignatius 17:35.6
55 Eric Schmidt (So) St. Laurence 17:38.9
56 Mike Sinon (Sr) Glenbard East 17:42.5
57 Chris Jones (So) Mount Carmel 17:43.6
58 Mike Adler (Jr) Shepard 17:44.0
59 Kip Michalak (Sr) Plainfield 17:44.4
60 Wynton Geary (Sr) Whitney Young 17:44.8
61 Travis Chernak (Jr) Stagg 17:45.5
62 Rick Valentine (Sr) Plainfield 17:46.3
63 Marvin Sanchez (Jr) Argo 17:47.2
64 Joe Jackson (Sr) Brother Rice 17:50.0
65 Eric Verbeek (Jr) Thornton Frac. South 17:50.8
66 Bob Wehstein (Jr) Leyden 17:51.7
67 Kelly Ryan (Fr) Notre Dame - Niles 17:52.1
68 Paul Russum (So) Joliet Catholic 17:52.5
69 Joe Vaclavik (Sr) Brother Rice 17:56.3
70 Kevin Jarzab (Jr) Leyden 17:57.0
71 Drew Wilkerson (Sr) Bremen 17:58.8
72 Alvaro Hernandez (Sr) Argo 18:01.2
73 Mauricio Palli (Sr) Glenbard East 18:02.9
74 Jeff Volin (Fr) St. Laurence 18:03.4
75 William Hahn (Sr) Thornwood 18:04.2
76 Chris Sievers (Sr) Joliet Catholic 18:06.9
77 Ryan Fitzpatrick (Jr) Brother Rice 18:07.4
78 Chris Guy (Sr) Thornton Township 18:07.9
79 Jeff Stephens (Sr) Bremen 18:10.0
80 Andre Johnson (Sr) Thornwood 18:10.8
81 David Scaniand Crete-Monee 18:11.9
82 Josh Chatman (Sr) Thornwood 18:12.6
83 Eric Wodzinski (Jr) Riverside-Brookfield 18:13.2
84 Scott Pandel (Jr) Riverside-Brookfield 18:13.9
85 Terry Mailleiro (Sr) St. Laurence 18:14.4
86 Frank Quatraro (Jr) Bradley-Bourbonnias 18:15.0
87 Roman Barraza (Jr) Mount Carmel 18:15.6
88 Justin Lopez (So) Oak Lawn 18:16.2
89 Jon Kurzweil (Sr) Bremen 18:20.7
90 Will Faber (Jr) St. Ignatius 18:21.3
91 Brendan Solinsid (Jr) Notre Dame - Niles 18:21.8
92 Mike Johnson (Jr) Thornton Frac. South 18:22.1
93 Kevin Locallo (Jr) Notre Dame - Niles 18:22.5
94 Rodney Pena (Jr) Bradley-Bourbonnias 18:23.0
95 Daniel Bravo (Jr) Thornton Township 18:23.7
96 Geoff Grochocinski (Sr) Stagg 18:25.3
97 Steve Bedelow (Sr) St. Ignatius 18:26.0
98 Tony Golf (Sr) Joliet Catholic 18:27.3
99 Geoff Rozovies (Jr) Andrew 18:29.3
100 Mike Dominguez (Jr) Argo 18:30.2
101 Marcus McLin (Jr) Argo 18:30.8
102 Joe Bedelow (Jr) St. Ignatius 18:32.0
103 Jayson Fitch (Sr) Shepard 18:32.6
104 Don Surprenant (Sr) Romeoville 18:33.4
105 Samara Ballut (Sr) Shepard 18:34.0
106 Brian Omahen (Sr) Andrew 18:35.3
107 Josh Maysrak (Sr) Thornton Frac. South 18:39.6
108 Bill Boylan (Jr) Notre Dame - Niles 18:40.0
109 Brian Joiner (So) Lemont 18:40.6
110 Justin Sweda (Jr) Joliet Catholic 18:41.6
111 Alex Moro (So) Kennedy 18:43.3
112 Adam Sneed (Sr) Andrew 18:44.5
113 David Witte (Sr) Glenbard East 18:45.4
114 Trevor Dace (Sr) Bradley-Bourbonnias 18:46.1
115 Tony Aceyes (Sr) Leyden 18:46.9
116 Kyle Herlache (Jr) Glenbard East 18:47.9
117 Tony Wisniewski (Sr) Romeoville 18:48.6
118 Dominic Rossi (Jr) Leyden 18:50.6
119 Rob Wallon (So) Lemont 18:51.3
120 Ryan Twardowski (Sr) Stagg 18:51.7
121 Steve Wallon (So) Lemont 18:54.6
122 Bryant Ousley (So) Jones Magnet 18:55.2
123 Leo Jimenez (Jr) Leyden 18:57.0
124 Brandon Caples (Jr) Jones Magnet 18:57.8
125 Frank Frydrych (Jr) Andrew 18:58.5
126 Dan Quist (Jr) Stagg 18:59.5
127 Conor Ryan (Sr) Mount Carmel 19:01.2
128 Dan Perzyna (Jr) Riverside-Brookfield 19:06.6
129 Chris Fuggen (Sr) Romeoville 19:08.0
130 Jaziel Escobedo (Jr) Leyden 19:08.5
131 Mike Kelly (Jr) Notre Dame - Niles 19:12.8
132 Kevin Thompson (Sr) Glenbard East 19:14.4
133 Justin Johnson (Jr) Thornton Frac. South 19:14.9
134 Erik Hodges (Sr) Leyden 19:15.7
135 Brad Heinz (So) Lemont 19:17.0
136 Mike Schultz (Jr) Notre Dame - Niles 19:18.6
137 Brian Glaves (Jr) Bradley-Bourbonnias 19:23.3
138 Ben Garry Crete-Monee 19:24.7
139 Bob Bohaczyk (Sr) Argo 19:25.4
140 Jose Alarcon (Sr) Plainfield 19:28.5
141 Daniel Villalvazo (Fr) Oak Lawn 19:30.4
142 Jeff Cogswell (Sr) Thornton Frac. South 19:33.0
143 Sam Pavelka (Sr) St. Laurence 19:34.2
144 George Sorota (Sr) Ridgewood 19:34.9
145 Josh Inglis (Jr) Romeoville 19:38.3
146 Bert Sieger (Jr) Andrew 19:41.5
147 Frank Riesbeck (Jr) Brother Rice 19:44.3
148 Thom Devries (Jr) Riverside-Brookfield 19:45.2
149 Peter Rizzi (Jr) Riverside-Brookfield 19:46.1
150 Jon Hosick Crete-Monee 19:47.0
151 Joe Holecek (Jr) Riverside-Brookfield 19:48.6
152 Tony DeMarie (Sr) Andrew 19:49.3
153 Aaron Brickman (Sr) Richards 19:52.2
154 Dan Kysela (Jr) Riverside-Brookfield 19:53.4
155 Jim Finno (Jr) Brother Rice 19:54.1
156 Jamel Banks (Sr) Whitney Young 19:54.7
157 Andrew Collins (Jr) Whitney Young 19:56.2
158 Dustin Allen (Sr) Thornwood 19:59.0
159 Charles Whitfield (Jr) Jones Magnet 20:13.1
160 Robert Wheeler (Sr) Oak Lawn 20:14.5
161 Mark Memenga (Fr) Bradley-Bourbonnias 20:15.3
162 Alex Robson (Jr) Shepard 20:21.5
163 Chris Sadlicki (Jr) Bradley-Bourbonnias 20:24.1
164 Anthony Lenti (Fr) Shepard 20:24.7
165 Mike Cleary (Jr) Shepard 20:26.4
166 Rogelio Martinez (Jr) Jones Magnet 20:31.5
167 Jonathan Coleman (Jr) Jones Magnet 20:32.5
168 Adam Kinslow (Jr) Ridgewood 20:33.2
169 William Balandis (So) Reavis 20:35.3
170 Carlos Sanchez (Fr) Kennedy 20:39.1
171 Andy McClennan (Sr) Romeoville 20:39.6
172 John Rickmon (Sr) Plainfield 20:42.0
173 Milton Hall (Sr) Thornwood 20:42.6
174 Dave Wall (Sr) Stagg 20:46.3
175 Dan Busse (Sr) Romeoville 20:47.2
176 Andrew Labahn (Jr) Mount Carmel 20:56.9
177 Brandon Hamm (Sr) Bradley-Bourbonnias 21:11.5
178 Matt Meicznikowski (Jr) Thornwood 21:18.2
179 Tom Pluzycki (Jr) Whitney Young 21:26.9
180 Eddie Solis (Jr) Jones Magnet 21:29.9
181 Patrick Duke (Jr) Ridgewood 21:30.9
182 Joseph Yuen (Jr) Ridgewood 21:32.1
183 Manzili Davis (Sr) Mount Carmel 21:34.3
184 Wally Kopec (Jr) Andrew 21:35.5
185 Michael Lindsey (Jr) Mount Carmel 22:07.5
186 Chevale Williams (Jr) Richards 22:11.9
187 Matt Record (Jr) Shepard 22:12.6


Complete Results

Andrew Cross Country Home Page